Haber

CHP Antmen, İmamoğlu’nun mahkûmiyet kararını eleştirdi

CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, Anadolu 7. Asliye Ceza Mahkemesi’nin İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında verdiği mahkûmiyet kararının “tarihe kara bir leke olarak geçeceğini” söyledi.

Antmen, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, İmamoğlu’nun mahkûmiyet kararıyla “yargı darbesi” yapıldığını iddia etti.

“Tarihe kara bir leke olarak geçecek ve hukukla hiçbir ilgisi olmayan bir şekilde Ekrem İmamoğlu’nu cezaya çarptırdılar.” “Kenan Evren’i tüm dünyanın gözü önünde dirilttiler” ifadesini kullanan Antmen, “Onlar Kenan Evren’i dirilttiler.” söz konusu.

Antmen, “İmamoğlu’nun hukuka ve adalete karşı bir darbeye maruz kaldığını” öne sürerek, “Herkes biliyor, karardan önce tüm adetlere aykırı olarak hakimi sürgüne gönderdiler. İstanbul’dan Samsun’a atadılar. Yerine kimi aldılar. ? AKP teşkilatlarında görev yapmış kişiler.” değerlendirmesini yaptı.

Kararın “yanlış yargıçlar tarafından verildiğini, hukuka aykırı ve yanlış olduğunu” savunan Antmen, İmamoğlu’nun YSK üyeleri aleyhinde konuşmadığını, mahkemenin aksine hüküm verdiğini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu