Haber

Üniversitede ‘Adrese Teslim’ Personel Duyurusu İstifa Getirdi

Son dönemde yaygınlaşan ‘adrese teslim’ ekibinin haberi bu kez Gümüşhane Üniversitesi’nden geldi. Üniversite ile herhangi bir ilgisi olmamasına rağmen ilahiyat fakültesine alınacak kişide edebiyat fakültesi mezunu olma şartı aranmıştır. Bunun üzerine dekan ve dekan yardımcısı görevlerinden istifa etti.

Gümüşhane Üniversitesi İlahiyat Fakültesi İslam Tarihi Anabilim Dalı’na, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’yle ilgisi olmadığı halde alınacak öğretim üyesi için “Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olmak” kuralı arandı. Bölüm.

İlanın devamında “İlahiyat Fakültesi mezunu olmak ve Eski Türk Edebiyatı alanında tezli yüksek lisans yapıyor olmak” şartı arandı. Söz konusu kurallar adrese teslimin temliki konusundaki tartışmaları gündeme getirdi.

Cumhuriyet’ten Şevval Aydoğan’ın haberine göre, 18 Ocak’ta dekan Prof. Dr. Ali Kuzudişli ve dekan yardımcısı Doç. Dr. Berat Sarıkaya, özel kurallara itiraz ederek üniversitedeki tüm görevlerinden istifa etti.

“İlandaki özel şartlara itiraz ettik”

Fakülte Dekanı Prof. Dr. Ali Kuzudişli istifasının gerekçesini açıkladı.

kuzu dişi, “İlan yayınlandı ve ilandaki özel şartlara itiraz ettik. Sonra süreç işe yaradı ve bir aday kazandı. Kazanan adayın adaylığını teklif ettik ve ardından kadronun iptal edildiğini duyduk. Normal süreci yürüttüm, kazanan belli olduktan sonra ilan iptal edildi denilince bu işin doğru olmadığı kanaatine vardım ve istifa ettim.terimleri kullandı.

Kuzu dişi baskıları kimin yaptığına dair gelişigüzel bir açıklama yapmadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu